Co wygrawerować na bransoletce na prezent?

2022-04-29
Co wygrawerować na bransoletce na prezent?

Szukasz nietuzinkowej biżuterii dla bliskiej sercu osoby, ale żaden upominek nie wydaje się w pełni oddawać łączącego was uczucia? Zdecyduj się na grawer z osobistą dedykacją lub sentencją! Tak spersonalizowany podarunek będzie stanowił nie tylko przepiękną pamiątkę, ale również pomoże Ci wyrazić najgłębsze uczucia i emocje. Co wygrawerować na prezent dla mamy lub taty? Jaką biżuterię z grawerem wręczyć ukochanej osobie, a jaka sprawdzi się najlepiej na oświadczyny? Podpowiadamy!

Metody grawerowania — jak wykonać grawerunek?

Takie prezenty jak medalik, pierścionek czy srebrna bransoletka z grawerem z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Personalizowane upominki są nie tylko unikatowe, ale również pomagają wyrazić głębię uczucia, jakie żywimy do osoby, którą pragniemy obdarować. Nic zatem dziwnego, że grawerowanie stało się dziś prawdziwą sztuką, a jubilerów, którzy wykonują tę usługę, nie brakuje.

Grawerunek można wykonać na kilka sposobów. Wybór uzależniony jest najczęściej od umiejętności osoby, która będzie go wykonywać oraz sprzętu, jakim dysponuje. Jednym z bardziej wymagających sposób jest tradycyjny grawerunek ręczny. Choć jego efekt jest jedyny w swoim rodzaju i wręcz niemożliwy do podrobienia nawet przez najnowocześniejsze maszyny, wymaga niezwykłej precyzji i lat doświadczenia. Osoba, która będzie wykonywać ręczne zdobienia, musi wyróżniać się nie tylko pewną ręką, ale również wiedzą dotyczącą twardości kruszcu, tak aby wykonany grawer był doskonale widoczny i trwały.

Innym sposobem na wykonanie grawerunku jest wykorzystanie mechanicznego dłuta, które nieco ułatwia zadanie, jednak podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, wymaga sporo precyzji i umiejętności. Dziś najpopularniejszym sposobem na wykonanie grawerunku, jest wypalenie go za pomocą lasera. Ta metoda jest nie tylko o wiele szybsza, ale i znacznie łatwiejsza, a przez to również tańsza.

Srebrna bransoletka pr.925 Celebrytka kółka GRAWER

Najpiękniejsze pomysły na grawerunek

Grawerunek stanowi wyjątkową ozdobę prezentu, dzięki której zyskuje on osobisty, a nawet intymny charakter. Tak nietuzinkowe upominki, jak bransoletki dla par z osobistą sentencją sprawdzą się idealnie, kiedy chcemy wyznać miłość, szacunek i uznanie. Medalik lub srebrna bransoletka z grawerem w postaci daty będą stanowiły przepiękną pamiątkę na całe życie, a dedykacja wypalona na dekielku zegarka, to jedyny w swoim rodzaju prezent dla przyjaciela, który będzie mu o nas przypominał każdego dnia. Szukasz pomysłu na wyjątkowy grawerunek? Poznaj najpopularniejsze wzory!

Daty

Biżuteria taka jak subtelny medalik lub srebrna bransoletka z grawerem o niewielkich wymiarach, to dyskretny, ale bardzo osobisty akcent, który sprawi, że prezent nabierze unikalnego charakteru. Najpopularniejsze grawerowane daty to:

  • dzień narodzin dziecka,
  • dzień poznania przyjaciela/przyjaciółki,
  • dzień zawarcia związku małżeńskiego,
  • dzień ważnego lub przełomowego momentu w życiu osoby obdarowanej.

Jeśli decydujemy się na wygrawerowanie daty, warto dokładnie przemyśleć jakie wydarzenie ma upamiętniać. Jeśli z jakąś osobą łączy nas szczególna zażyłość i wiele wspólnych wspomnieć, warto postawić na datę np. wspólnego wyjazdu wakacyjnego, osiągnięcia jakiegoś życiowego celu lub awansu bądź innego sukcesu zawodowego.

Cytat lub sentencja

Ten rodzaj grawerunku jest bardzo popularny zwłaszcza na takiej biżuterii jak bransoletki dla par, a nawet obrączki ślubne. Sentencje stanowią również ciekawy akcent wzbogacający prezent dla dziecka, np. jeśli chcemy by jakie wartości stały się dla niego ważne, lub gdy cytat ma stanowić dla niego dobrą radę, którą może kierować się przez całe życie.

Bransoletki dla Par Magnetyczne z GRAWEREM M2

Zapis rytmu serca

Ten pomysł na grawerunek, choć stosunkowo nowy, już stał się niezwykle popularny i to jako element zdobiący podarki na niemal każdą okazję. Odczyt EKG to doskonały pomysł na prezent dla przyjaciela, małżonka czy świeżo upieczonych rodziców. Biżuteria taka jak bransoletka męska z grawerem przedstawiającym rytm serca to również świetny pomysł na prezent rocznicowy, a wygrawerowany na pierścionku zaręczynowym podkreśli wzniosłość wydarzenia oraz miłość do ukochanej osoby.

Zwierzęce łapki

Jeden z najpiękniejszych pomysłów na grawer dla miłośnika czworonogów! Kształt łapek oraz imię pupila będą pasować do każdego rodzaju biżuterii, która nabierze wyjątkowego, sentymentalnego znaczenia.

Ręcznie napisana dedykacja

Jest to jeden z najbardziej osobistych pomysłów na grawerunek. Własnoręcznie wykonany napis może zdobić taką biżuterię jak np. srebrny naszyjnik z bransoletką lub pierścionek, których zadaniem jest wyrazić miłość do osoby obdarowanej. Sentencje lub podziękowania napisane ręcznie będą również stanowiły wyjątkowy prezent dla rodziców, lub rodzeństwa.

Srebrna bransoletka z Krzyżykiem krzyżyk GRAWER

Dla kogo kupić upominek z grawerem?

Grawer to przepiękny, jedyny w swoim rodzaju dodatek do biżuterii, który sprawdzi się przy dosłownie każdej okazji. Ten spersonalizowany akcent może wyrażać wdzięczność, uznanie, szacunek lub miłość, a nawet może stanowić swego rodzaju osobisty talizman. Grawerunek może zdobić biżuterię wykonaną z każdego materiału, od srebrnych i złotych medalików po takie upominki jak bransoletka damska ze stali szlachetnej.

Ze względu na swoją ogromną popularność, grawerunki wykonuje się obecnie na wielu wyjątkowych prezentach. Dużą popularnością cieszą się również spersonalizowane spinki do mankietów, a nawet wieczne pióra, które ze względu na swoją elegancję i klasę będą doskonałym prezentem urodzinowym dla osoby, którą darzymy szczególnym szacunkiem i podziwem.

Na rocznicę, pamiątkę chrztu, urodziny, a nawet Dzień Matki/Ojca lub walentynki - szukasz jedynego w swoim rodzaju prezentu dla ukochanej osoby? Nie ma bardziej osobistego podarku niż piękna biżuteria ozdobiona unikalnym grawerem!

Polecane

pixel