Kreator Projektów

Kreator Projektów

Kreator Projektów został stworzony specjalnie z myślą o Tobie aby jak najbardziej uprościć Ci proces nanoszenia własnych pomysłów na zakupione prezenty. Narzędzie posiada własną bazę przykładowych projektów dla każdego produktu na którym jesteśmy w stanie wykonać personalizację.
Można z nich korzystać na kilka sposobów:

 • Zmieniasz tylko podstawowe dane: imię obdarowanej osoby, podpis, date itd. - wypełniasz zakładkę "Personalizacja" po lewej stronie panelu
 • Delikatnie modyfikujesz projekt - zmienisz rozmieszczenie grafik i tekstu oraz ich rozmiar, dodajesz nowe elementy
 • Usuwasz istniejący projekt i tworzysz go całkowicie od nowa - do wykorzystania masz naszą pełną bazę czcionek oraz grafik
Dajemy Ci możliwość wcielenia się w skórę "Projektanta" wyjątkowych prezentów dla swoich najbliższych. Mamy nadzieje, że korzystanie z naszego Kreatora przyniesie Ci tyle samo radości co nam jego tworzenie.

*Opcja zaawansowana pozwala na wgrywanie własnych grafik do Kreatora - instrukcja poniżej w sekcji "Najczęściej zadawane pytania" pkt. 4

Korzyści korzystania z Kreatora Projektów

 • Sam decydujesz o tym jak będzie wyglądał Twój grawer
 • Mnóstwo przykładowych projektów do wyboru
 • Możliwość zobaczenia ostatecznego projektu przed grawerowaniem
 • Biblioteka dostępnych czcionek oraz grafik na różne okoliczności

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy grawer jest wliczony w cenę produktu?
Tak, na każdym produkcie gdzie jest dostępna opcja Kreatora grawer jest w cenie.


2. Jak dodać zdjęcie do projektu?
Zdjęcie grawerujemy tylko na produktach gdzie mamy do tego możliwości techniczne. Posiadają one w jednym z pierwszych przykładowych projektów ikonę obrazu z plusem oraz napis "Kliknij aby wgrać zdjęcie". (obrazek poniżej) Przyciemnione pole za napisem pokazuje umiejscowienie oraz proporcje do jakich obraz zostanie "przycięty" po jego wgraniu.

Zdjęcia do Kreatora Projektów

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zdjęcia do grawerowania:

 • Zdjęcie musi być wyraźne
 • Obraz nie może być zbyt ciemny i zarazem zbyt jasny (prześwietlony)
 • Im wyższa rozdzielczość zdjęcia tym lepiej
 • Prosimy nie edytować obrazu samodzielnie lecz przesłać je w oryginale - zajmiemy się obróbką

Zdjęcia do grawerowania

3. Czy zdjęcie lub grawer będzie wykonany w kolorze?
Zdjęcie po wygrawerowaniu będzie monochromatyczne czyli dwukolorowe. W Kreatorze pokazuje się oryginał zdjęcia lecz zostanie ono odpowiednio przygotowane przez program graficzny do wygrawerowania. Prosimy nie zmieniać wgranych obrazów na czarno-białe ani dodawać dodatkowych filtrów, dużo łatwiej jest nam obrobić oryginalne zdjęcie.

Kolor graweru jest zależny od rodzaju przedmiotu i nie mamy na to wpływu. Najlepiej sugerować się kolorem przedstawionym na zdjęciach produktu oraz kolorem dostępnym w Kreatorze Projektów. Może się on nieznacznie różnić od tego który zobaczymy na przedmiocie w rzeczywistości.


4. Czy mogę dodać własną grafikę do grawerowania?
Jeżeli nie jesteś biegły z obsługi komputera lub masz problemy z wgraniem własnej grafiki po przeczytaniu poniższej instrukcji to zakup produkt bez personalizacji i wyślij do nas maila z załączonymi plikami oraz tekstem na adres: biuro@sovenir.pl. Przygotujemy cały projekt za Ciebie i wykonamy grawer według przesłanych do nas wytycznych.

Instrukcja dodawania własnych grafik do Kreatora Projektów
Przy wgrywaniu własnych grafik do Kreatora trzeba się zastosować do kliku zasad. Opcja ta jest dostępna po kliknięcie przycisku "Wgraj" po lewej stronie panelu.

 • Prosimy o stosowanie tylko dwóch rodzajów plików: svg (preferowany) oraz png bez tła
 • Grafika musi być dwukolorowa, najlepiej czarno-biała
 • Obraz nie może być zbyt skomplikowany z dużą ilością szczegółów
Grafikę do grawerowania najlepiej znaleźć korzystając z wyszukiwarki Google Grafika wpisując nazwę szukanego obrazu oraz "vector svg".
Gdy zastosujemy wyrażenia w języku angielskim otrzymamy dużo więcej wyników. Odpowiednie grafiki dla Kreatora Projektów


W razie jakichkolwiek pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu
pixel