Czym są nieśmiertelniki i jaka jest ich historia?

2022-01-14
Czym są nieśmiertelniki i jaka jest ich historia?

Mimo że pojawienie się nieśmiertelników związane jest w wojskowością, stanowią one obecnie chętnie noszony element biżuterii. Współczesne zawieszki w niczym nie przypominają siermiężnych, wojskowych plakietek. Sprawdź, jakim świetnym prezentem może być nieśmiertelnik z grawerem!

Nieśmiertelniki - jak powstały?

Historia nieśmiertelników sięga czasów starożytnego Rzymu, jednak początek ich powszechnego zastosowania w wojsku datuje się na koniec XIX wieku. To armia amerykańska zaczęła używać tego prostego systemu identyfikacji żołnierzy, a wkrótce wojska innych państw zaczęły posługiwać się podobnym rozwiązaniem. W przypadku poważnych obrażeń czy śmierci żołnierza na polu bitwy, jedna plakietka była zrywana w celu dostarczenia rodzinie, druga zaś - identyczna - pozostawała na szyi w celu łatwego ustalenia tożsamości. Również współcześnie, żołnierze noszą swoje nieśmiertelniki. Dla celów militarnych, nieśmiertelnik to zazwyczaj niewielka blaszka z perforowanymi danymi osobowymi, jednak współczesny nieśmiertelnik z grawerem to biżuteryjny wisiorek, który ma niewiele wspólnego z topornym, wojskowym odpowiednikiem. Wyrafinowane, srebrne nieśmiertelniki w niczym nie ustępują naszyjnikom z jubilerskich kolekcji i mimo militarnych skojarzeń, nie są zarezerwowane wyłącznie dla panów. Dbałość o detale, jakość wykonania i eleganckie pudełko czynią z nieśmiertelnika doskonały prezent także dla kobiety. 

Nieśmiertelnik jako pomysł na prezent

Uniwersalny charakter nieśmiertelnika jako symbolu i opcja wygrawerowania na nim dowolnych słów sprawiają, że jest to idealny prezent na różne okazje, zarówno dla pań, jak i panów, bez względu na wiek czy relację, łączącą nas z obdarowaną osobą.

Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla przyjaciela, nieśmiertelnik to strzał w dziesiątkę. Nawiązując do wojskowego etosu, symbolizuje tak cenne wartości, jak braterstwo, honor, odwaga i niezłomność. Wykonany ze stali szlachetnej lub wysokiej jakości srebra, nieśmiertelnik z grawerem wyraża więcej niż tysiąc słów. Taki elegancki nieśmiertelnik to także idealny pomysł na upominek dla zakochanej pary. Wygrawerowane na obydwu nieśmiertelnikach identyczne motto, życzenia czy ważna data przypominają o łączącej więzi i oznaczają dwie połówki jabłka. Kulkowy łańcuszek, charakterystyczny dla tego typu biżuterii, można nie tylko nosić na szyi, ale przypiąć nim nieśmiertelnik np. do plecaka. Z powodzeniem będzie uzupełnieniem codziennych stylizacji, niczym talizman na szczęście, który zawsze ma się przy sobie.

Nieśmiertelnik - dla kogo będzie odpowiedni?

Możliwość personalizacji nieśmiertelnika zdjęciem ukochanej osoby to wspaniały sposób na okazanie uczuć praktycznie każdemu członkowi rodziny. Jeśli chcesz pogratulować bliskiej osobie osiągniętego celu, zamień pospolite kwiaty i czekoladki na zawieszkę z gratulacjami. To znakomity przepis na prezent dla brata z okazji ukończenia studiów czy zdobycia wymarzonej pracy. Nieśmiertelnik sprawdzi się zarówno jako prezent na chrzciny, jako wyraz radości z pojawienia się nowego członka rodziny na świecie czy prezent na 18-ste urodziny, z najlepszymi życzeniami szczęścia w dorosłym życiu. Możesz podarować go siostrze, mamie czy córce, a nawet babci czy dziadkowi. Nieśmiertelniki, nie tylko ze względu na swoją nazwę, skłaniają do refleksji na temat przemijania i upływającego czasu.

Co podarować osobie, która “ma już wszystko”? Wyraz wdzięczności i przekaz prosto z serca! To dlatego nieśmiertelnik z grawerem stanowi piękny prezent na Dzień Ojca. Możesz w ten sposób okazać uznanie dla dokonań taty czy podziękować za wsparcie na życiowej drodze. Możesz je umieścić także wewnątrz prezentowego pudełka, na metalowej tabliczce.

Spersonalizowany prezent zapadający w pamięć

Możliwość obustronnej personalizacji nieśmiertelnika grawerunkiem w przypadku klasycznych, podwójnych zawieszek to aż cztery obszary, na których możesz umieścić, co tylko chcesz. Skąd czerpać pomysły na to, co zostanie wygrawerowane? Górnolotne sentencje czy znane cytaty to oczywiście jedna z możliwości. Przypominają o wartości czasu spędzonego z bliskimi, czerpaniu radości z życia każdego dnia czy nieśmiertelnej istocie miłości, ale jeśli chcesz, by twój prezent naprawdę zapadł w pamięć i trafił do serca, wybierz słowa, które przypomną wyjątkowe chwile razem lub coś charakterystycznego dla osoby, której wręczysz prezent. Może słowa ulubionej piosenki lub filmu? Popularne jest także umieszczanie na nieśmiertelnikach imion ukochanych osób, dzieci, a nawet czworonożnych pupili.

Elementy biżuterii, zwłaszcza tak ponadczasowej, to sprawdzony patent na prezent. Dyskretny urok nieśmiertelników sprawia, że są wspaniałym upominkiem nie tylko dla miłośników błyskotek. Chociaż niewielu z nas ma w życiorysie przygodę z wojskiem, 

każdy z nas toczy swoją bitwę na polu codzienności. Moc prawdziwej intencji jest ogromna. Obdarowując bliską osobę nieśmiertelnikiem z intencją sukcesów w jej/jego bitwie, przyczyniasz się do zwycięstwa. 

Polecane

pixel