Eko prezent - co możemy podarować na prezent dla eko maniaka?

2022-07-12
Eko prezent - co możemy podarować na prezent dla eko maniaka?

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest silnie związana z ekologią i potrzebujesz znaleźć dla niej idealny prezent? Rzeczywiście, nie jest to łatwe, dlatego mamy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz idealne propozycje!

Ekologiczny prezent - jaki to jest?

Potrzebujesz kupić ekologiczny prezent? Musisz mieć na uwadze kilka aspektów. Po pierwsze im mniejsza szkoda dla matki natury, tym lepiej. A kiedy szkodzimy planecie najbardziej? Oczywiście przez produkcję ogromnych ilości śmieci. Dlatego gwarantujemy, że każdy eko maniak zachwyci się prezentem wysokiej jakości, który posłuży mu przez lata. Np. weźmy pod uwagę kwestię długopisów. Jeden, porządny model za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, który u wielu osób przechodzi nawet z pokolenia na pokolenie, to znacznie lepszy prezent niż cały zestaw pięknych, kolorowych, plastikowych długopisów, które po dwóch tygodniach połamią się lub wypiszą bez możliwości uzupełnienia. Inny przykład to zakładki do książki. Te papierowe szybko się niszczą i trzeba je wyrzucić, natomiast metalowe modele służą przez wiele lat! Druga ważna kwestia to wykorzystywane surowce. Im naturalniej, tym lepiej. Warto np. zastąpić plastik drewnem. Trzecia kwestia to przydatność. Wielu ekologów jest przeciwna nadprodukcji, dlatego nie przyczyniają się do konsumpcjonizmu. Nie będą więc zadowoleni z rzeczy, które im się nie przydadzą. Właśnie dlatego np. zamiast pozytywki, zdecydowanie lepiej obdarować ich np. kubkiem termicznym.

Postaw na ekologię! Dlaczego warto postawić na prezenty z naturalnych materiałów?

Jeżeli szukasz prezentów dla osób, którym leży na sercu los naszej planety, koniecznie zwróć się ku naturalnym materiałom. To, co je wyróżnia, to oczywiście czas rozkładu. Np. jedna mała, foliowa reklamówka rozkłada się około 400 lat. Pień drzewa z kolei jedynie 100 lat. To ogromna różnica! Zatem jeśli chodzi o upominek dla eko maniaka, sprawdzi się większość rzeczy, które zostały wykonane z naturalnych materiałów. Twój przyjaciel uwielbia ekologicznie gotować? Sprezentuj mu zestaw drewnianych lub bambusowych łyżek. A może masz w rodzinie kobietę, która lubi ubierać się w naturalne materiały? Apaszka z jedwabiu czy lniana sukienka z pewnością ją zachwycą.

Srebrna zakładka do książki Serduszko 925 GRAWER

Pomysły na prezent zero waste - praktycznie i kreatywnie

Zero waste to idea, która jest teraz szeroko promowana. To dobrze, gdyż mniejsza produkcja śmieci wpływa na kondycję naszej planety! Czy wiesz, że wybierając się na urodziny, jubileusz czy parapetówkę do eco-friendly znajomych, możesz sprawić im prezent, który wykorzystają wielokrotnie? Są to np.:

 • Drewniany zestaw do wina i butelka alkoholu
  Dlaczego? Jeżeli lubią tego typu trunki, akcesoria z pewnością się przydadzą przez wiele lat. Oprócz tego możesz wybrać wino w pięknej butelce, która później, po zerwaniu etykiety będzie służyła za wazon na suszki zebrane z pobliskiej łąki! To prezent win-win, ponieważ jest smaczny, a później może być użyteczny!
 • Woskowijki
  Są to owijki do żywności, które można wykorzystywać wielokrotnie! W wielu domach zastąpiły woreczki foliowe.
 • Kubek termiczny
  To także rewelacyjny pomysł, gdyż dzięki temu obdarowany już nigdy nie będzie musiał podczas podróży korzystać z jednorazowych opakowań.
 • Szklane/metalowe słomki
  Słomki do picia nie muszą już kojarzyć się z zanieczyszczeniem środowiska. Zestaw wielorazowych rurek ze szczoteczką do ich czyszczenia to idealna opcja zero waste.
 • Bambusowe sztućce
  To najlepsza propozycja dla osób, które lunch zabierają ze sobą.
 • Woreczki na zakupy
  Precz z foliówkami! Wielorazowe woreczki na owoce i warzywa, np. lniane czy bawełniane to ratunek na zakupach.
 • Kosz na zakupy
  Piękny, wiklinowy kosz może zastąpić plastikowe torby, którymi najczęściej posiłkujemy się na zakupach.
 • Kompostownik
  To droższy prezent, jednak jeśli masz większy budżet, a obdarowywana osoba posiada ogródek, taki podarunek z pewnością wywoła zachwyt na jej twarzy.

Kubek termiczny Czarny TERMOS z GRAWEREM

Eko mianiak - z czego najbardziej się ucieszy?

Jeśli chodzi o pomysły na prezenty ekologiczne, to mamy ich całkiem sporo. Jedną z opcji jest scyzoryk ekologiczny. W tym jednym narzędziu znajduje się m.in. korkociąg, dziurkacz, nożyczki, otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli czy pilnik do paznokci. Dzięki temu obdarowywana osoba nie będzie musiała kupować każdego z tych akcesoriów oddzielnie, a co za tym idzie, przyczyni się do mniejszego konsumpcjonizmu. Inna propozycja na eko prezent to drewniany brelok do kluczy z grawerem. Ogólnie prezenty z drewna wszelkiego rodzaju, np. podkładki pod kubek, tace dekoracyjne czy misy na owoce, to świetny pomysł na upominek dla ekologa. Nie tylko dobrze wyglądają, ale także są idealną alternatywą dla szkodzącego naturze plastiku. Prezenty naturalne, które sprawdzą się właściwie dla każdego, to oczywiście też wszystko związane z jedzeniem. Własnoręcznie wykonane przetwory, butelka dobrej oliwy, przyprawy w estetycznych, szklanych opakowaniach czy suszone owoce w ekologicznych pudełkach to podarunki, które zawsze się sprawdzają.

Scyzoryk wielofunkcyjny Drewno S2 GRAWER Prezent

Teraz masz już głowę pełną pomysłów dotyczących prezentów dla ekologów. Mamy nadzieję, że w naszym zestawieniu udało Ci się znaleźć idealny eko prezent dla osoby, której chcesz sprawić radość!

Polecane

pixel