Jak pomaga adresówka dla psa i jaką wybrać?

2022-01-17
Jak pomaga adresówka dla psa i jaką wybrać?

Adresówka jest niezbędna przy psiej czy kociej obroży, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z czworonożnym, nałogowym uciekinierem. Sprawdź, dlaczego warto, niezależnie od temperamentu zwierzęcia, zaopatrzyć w nią pupila i która będzie dla was idealna.

Adresówka dla psa z grawerem

Charaktery psów i kotów są różne, podobnie jak skłonności do samowolnych wycieczek bez nadzoru. Jedne najchętniej nie ruszałyby się z kanapy, inne kochają eksplorować świat. Dlaczego adresówka dla psa jest tak ważna i warto ją zawiesić przy obroży niezależnie od psich i kocich preferencji? Nie zawsze ucieczka podyktowana jest ciekawością, często to niefortunny przypadek. Wystraszone fajerwerkami czy innymi głośnymi dźwiękami zwierzę może instynktownie rzucić się do ucieczki, czasem wystarczy chwila nieuwagi i niedomknięta furtka na posesji. Im szybciej pies zostanie zabezpieczony przez znalazcę, tym lepiej - samotne błąkanie się po ulicach to ryzyko m.in. potrącenia. Idealnie, by pies mógł jak najszybciej wrócić do domu, także ze względu na psią psychikę. Wobec braku możliwości identyfikacji psa, jest bardzo prawdopodobne, że znalezione zwierzę trafi do schroniska. To niewyobrażalny stres dla zwierząt i ich właścicieli! Prostym sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji ucieczki jest identyfikator przy obroży.

Wśród identyfikatorów zasługujących na uwagę są zwłaszcza stalowe adresówki z grawerem. Taka adresówka jest twarda i trwała. W przeciwieństwie do plastikowych czy drewnianych zawieszek, wytrzyma niejedną eskapadę. Klasyczne, metalowe kółko umożliwia zawieszenie jej na obroży, ale także transporterze czy torbie zwierzęcia, jeśli jest taka potrzeba. Identyfikator ze stali szlachetnej nie rdzewieje w kontakcie z deszczem czy śniegiem i wygląda niezmiennie mimo upływu lat. Grawer to idealny sposób na uwiecznienie istotnych informacji na metalowej powierzchni. Nie blednie i nie ściera się. Uniwersalny, srebrny odcień stali pasuje do każdego umaszczenia, psich kurtek czy peleryn w różnych kolorach. Stalowe adresówki dostępne są w różnych kształtach - od klasycznych okręgów, przez kształt kości, po psie łapki.

Identyfikator dla bezpieczeństwa psa i kota

Adresówka dla psa to podstawowy sposób na zapewnienie mu bezpieczeństwa. 

Co oprócz imienia psa powinno znaleźć się na adresówce? Oczywiście numer telefonu właściciela.Znalazca będzie mógł skontaktować się z właścicielem i zwrócić zwierzę. Podawanie adresu nie jest konieczne. Na grawerowanej adresówce możesz umieścić istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa psa, dodatkowe informacje, jak przewlekłe choroby i podawane leki. W kontraście do podskórnych czipów, również służących identyfikacji zwierząt, odczytanie informacji z adresówki zajmuje zaledwie moment i nie wymaga wizyty u weterynarza. Grawer po obu stronach identyfikatora zapewnia dużą ilość informacji, jakie możesz tam umieścić. To aż 80 znaków łącznie!

Czy umieszczanie na adresówce imienia psa jest niebezpieczne?

Znajomość imienia psa może wzbudzić zaufanie u wystraszonego zwierzęcia, nie jest natomiast podstawą do jego przywłaszczenia przez znalazcę. Na pewno jako właściciel posiadasz dokumenty zwierzęcia i będziesz w stanie udowodnić, że jest twoim psem, jeśli ktoś podjąłby próbę przywłaszczenia. Nie ma zatem powodów, by obawiać się umieszczania imienia na adresówce nawet w przypadku rzadkich czy drogich ras. Ustawa o rzeczach znalezionych, której przepisy mają zastosowanie także do uciekających zwierząt, wyraźnie wskazuje, że w przypadku znalezienia zwierzęcia i posiadaniu informacji o właścicielu (a numer telefonu na zawieszce to taka informacja), zawiadomienie go o znalezionej zgubie jest obowiązkiem znalazcy.

Biżuteria dla psa 

Dekoracyjne, często wysadzane dżetami i kryształkami obroże i inne akcesoria dla zwierząt to rodzaj psiej biżuterii. Nie ma niczego negatywnego w przelewaniu swojej słabości do błyskotek na psa czy kota, o ile jest to komfortowe dla zwierzęcia. Niewielkie, długowłose rasy, jak niektóre teriery, maltańczyki czy inne psy do towarzystwa aż proszą się spinki, gumki i inne ozdoby. Wyglądają dzięki nim uroczo! Adresówka dla psa również pełni funkcję biżuterii. Adresówka dla psa z cyrkoniami w kształcie kości czy łapy to świetny pomysł na prezent, gdy nowy, czworonożny przyjaciel pojawia się w rodzinie. Jest nie tylko funkcjonalna, ale cieszy oko. Dzięki takiej ozdobie pupil będzie zbierać same komplementy! Błyszczące cyrkonie pięknie mienią się w słońcu. Taki elegancki identyfikator to doskonałe uzupełnienie psiej stylizacji.

Wybierając adresówkę dla swojego pupila kieruj się także jej rozmiarem - nie chcesz, by była dla psa uciążliwa. W przypadku małych psów czy kotów, zadbaj, by była możliwie najmniejsza. Upewnij się też, że jest zamocowana tak, by nie wydawać dźwięków, które mogą być dla zwierzęcia irytujące. Jeśli obawiasz się dzwonienia metalowych elementów, wybierz adresówkę na tekstylnej taśmie. Plakietka z napisami nawleczona jest na taśmę, przez co nie ma styczności z metalowym kółkiem.

Adresówka dla zwierzęcia to zdecydowanie więcej niż gadżet. To prosty i skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa ukochanemu stworzeniu, a tym samym wyraz troski i odpowiedzialności.

Polecane

pixel