Jaką pamiątkę podarować na chrzest?

2022-02-21
Jaką pamiątkę podarować na chrzest?

Dla chrześcijan chrzest święty to jeden z najważniejszych sakramentów, który determinuje przyszłe wydarzenia wielkiej wagi, jak komunia święta, bierzmowanie czy zaślubiny. W krajach chrześcijańskich chrzest jest świętem i okazją do rodzinnego spotkania przy stole. Wręczanie pamiątek chrztu i drobnych upominków to wielowiekowa tradycja. To moment, w którym rodzice powierzają dziecko Bogu, a rodzice chrzestni zostają duchowymi opiekunami dziecka, służąc wsparciem i radą na każdym etapie życia. Z tego powodu najlepszy prezent na chrzest to taki, który „rośnie” razem z dzieckiem i w ciągu całego życia przypomina o tym ważnym dniu i religijnej tożsamości. O ile więc na pierwsze i kolejne urodziny zabawki czy ubranka będą dobrym pomysłem, o tyle prezent na chrzest powinien być wyjątkowy i uniwersalny. Co prawda większość dzieci chrzczonych jest w Polsce w wieku kilku miesięcy, gdy nie mają świadomości, w czym uczestniczą, jednak pamiątka chrzcin i drobne upominki od najbliższych towarzyszą im w wędrówce ku dorosłości.

Najlepsze pomysły na prezent na chrzciny

Tradycyjną pamiątką jest biżuteria. Łańcuszki czy złote kolczyki w przypadku dziewczynek, przyjęło się uważać za dobry pomysł. Biżuteria ma jednak wiele ciekawych alternatyw, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Jedną z nich jest posrebrzana skarbonka z grawerem na chrzest w kształcie misia, czy wózka, ozdobiona wygrawerowaną datą i życzeniami. Na pewno przyniesie maluchowi szczęście! Jeśli będzie to klasyczna skarbonka w kształcie świnki, może towarzyszyć dziecku przez całe życie, także w dorosłości. Skarbonka to symbol realizacji zamierzonych celów i wielu możliwości. Skarbonka to też dyskretny sposób na wręczenie banknotów w prezencie – zamiennik tradycyjnej koperty. Nie ma niczego nagannego w takim prezencie, a w wielu domach pieniądze z okazji chrztu to dobra wróżba na przyszłość. Mają przynieść maluchowi szczęście i dostatek.

Ramka na zdjęcia dla Dziecka na Chrzest z GRAWEREM

Grawerowane prezenty dla malucha

Świetnym pomysłem na prezent jest także spersonalizowana, efektowna figurka na pamiątkę chrztu. Może być to srebrny smoczek, słonik na szczęście, konik na biegunach lub dziecięce buciki z kryształkami z kolekcji prezenty na chrzest - Swarovski. Chrzest może także symbolizować początek życiowej drogi, a buciki są jej metaforą. Podobnie jak platerowane złotem autko czy lokomotywa – symbole wspaniałej podróży przez życie. Zindywidualizowany grawerem prezent na chrzest jest wyrazem ciepłych uczuć względem malucha i podkreśleniem jego wyjątkowości. Wygrawerowane motto, data czy życzenia będą przypominać dziecku i jego rodzicom o tym ważnym dniu i obecnych z nimi gościach.

Grzechotka SWAROVSKI z GRAWEREM srebrna Chrzest

Co powiesz na sprezentowanie maluchowi muzycznej pamiątki, jaką jest pozytywka z grawerem? Pozytywka w kształcie serca czy elfa gra utwory należące do klasyki wszechczasów: Love Story, Jezioro Łabędzie lub Dla Elizy, w zależności od wersji. Ten niebanalny, ekskluzywny prezent również ozdobiony jest kolorowymi kryształkami Swarovski Chrzest to wesoła celebracja nowego życia, a taka efektowna, błyszcząca pamiątka podkreśla radosny charakter uroczystości.

Magia wspomnień na zdjęciach

Kolejny pomysłem na prezent na chrzest są albumy na zdjęcia. Zarówno na okładce albumu, jak i metalowej plakietce wewnątrz, umieścić można grawer z życzeniami, modlitwą lub po prostu imieniem dziecka i datą chrztu. Tradycyjne, wywołane na dobrej jakości papierze, zdjęcia nigdy nie zastąpią cyfrowych. Albumy na zdjęcia to okazja do stworzenia wyjątkowej księgi wspomnień, obejmującej na przykład pierwszy roczek z życia malucha lub pierwsze kilka lat. Oprócz zdjęć można w nich umieścić np. pierwsze rysunki malucha, kartki z urodzinowymi życzeniami czy inne rodzinne skarby. Tradycyjny album do wklejania zdjęć ma, zamiast foliowych kieszonek, papierowe karty przekładane pergaminowymi stronami. Umożliwiają umieszczanie na kartach cytatów podpisów czy wklejanie do albumu suszonych kwiatów. Obok albumów, ciekawym pomysłem są tak zwane pudełka wspomnień. Niewielkie szkatułki z miejscem na zdjęcie dziecka na wieczku, pomieszczą drobne przedmioty związane z narodzinami dziecka – kartki od bliskich, szpitalną opaskę na rączkę czy pierwszy ścięty loczek.

Album na Chrzest z GRAWEREM Anioł Stróż Serce

Prezenty na chrzest, czy to w formie efektownych drobiazgów, czy pieniędzy, są miłym gestem gości w stronę rodziny, przez którą zostali zaproszeni na uroczystość. Nie powinny jednak przesłaniać istoty chrztu świętego, jaką jest powitanie malucha wśród chrześcijan. Symboliczne nadanie dziecku drugiego imienia i wybór rodziców chrzestnych to najważniejsze aspekty ceremonii. Jak w przypadku innych sakramentów i religijnych świąt, prezenty powinny być miłym dodatkiem, a nie celem same w sobie. Symboliczny, dobrej jakości, ponadczasowy drobiazg z grawerem to z pewnością lepszy wybór niż krzyczące kolorami plastikowe zabawki.

Polecane

pixel