Obroża dla psa z danymi - jakie informacje zamieścić na zawieszce?

2022-08-16
Obroża dla psa z danymi - jakie informacje zamieścić na zawieszce?

Wysokiej jakości, odporna na niepogodę i uszkodzenia mechaniczne obroża dla psa z zawieszką to zaraz obok chipu najskuteczniejszy sposób na zadbanie o bezpieczeństwo swojego czworonoga. Zwęszenie dzikiej zwierzyny, czy spłoszenie stresującym dźwiękiem to zaledwie niektóre z przyczyn nagłego zerwania się zwierzaka i próby ucieczki. Czytelna zawieszka dla psa nie tylko zwiększa szansę jego odnalezienia, ale również ułatwia komunikację z właścicielem. Sprawdź, z jakich elementów powinny składać się identyfikatory dla psów, aby maksymalnie zwiększyć ich bezpieczeństwo!

Czy warto kupić adresówkę dla psa?

Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie ochrony swojemu pupilowi jest jego zachipowanie. Niestety, chip jest całkowicie bezużyteczny, jeśli naszego psiaka znajdzie przypadkowy przechodzień. Dane dostępne z chipa odczytać można jedynie za pomocą specjalnego urządzenia, które dostępne jest w gabinetach weterynaryjnych, schroniskach dla zwierząt, czy komisariatach policji lub straży miejskiej.

W przypadku ucieczki najlepszym sposobem na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa są zatem identyfikatory dla zwierzaków. Adresówka musi być przede wszystkim czytelna. Ważne, aby imię czworonoga było dobrze widoczne, co ułatwi jego przywołanie. Zawieszka dla psa, jak również cała obroża muszą charakteryzować się także wysoką jakością wykonania oraz solidnymi materiałami. Muszą być odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne.

Adresówka Identyfikator dla Psa Kota Kość METAL

Adresówka dla psa – jaką wybrać?

Na szczęście dzisiaj mamy naprawdę szeroki wybór różnorodnych modeli identyfikatorów dla naszych czworonogów. Mogą one występować w formie klasycznej obroży dla psa, jak również dane mogą zostać wygrawerowane na dodatkowych zawieszkach, czy takich elementach jak breloki do kluczy drewniane, które na stałe przymocowane są do smyczy lub szelek.

Przed zakupem warto dokładnie prześledzić również najnowsze nowinki technologiczne w tym zakresie, takie jak nadajniki, umożliwiające zlokalizowanie zwierzęcia za pomocą dedykowanej aplikacji. Do innych, ciekawych przykładów nowoczesnych identyfikatorów dla psów zaliczyć możemy:

  • świecącą diodę umieszczoną przy zawieszce z adresem,
  • identyfikatory ze wbudowaną pamięcią NFC, dzięki którym możliwe jest odczytanie informacji za pomocą telefonu z powyższą funkcją,
  • obroża z kodem QR, po odczytaniu której przekierowuje nas np. na profil właściciela na jego stronie internetowej.

Adresówka Identyfikator Zawieszka dla Psa Czarna

Adresówki metalowe

Wykonane ze stali szlachetnej adresówki dla psów to jedne z najpopularniejszych modeli. Ich ogromną zaletą jest niemal całkowita odporność na trudne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, stal nierdzewna jest również materiałem hipoalergicznym, dzięki czemu będzie bezpieczna również dla psiaka, u którego występują podrażnienia skóry przy kontakcie z gorszej jakości metalami. Wygrawerowana zawieszka do obroży z danymi czworonoga jest czytelna, elegancka i nie wymaga dodatkowej konserwacji.

Niestety jej minusem może być specyficzny, metaliczny brzęk, który będzie towarzyszył naszemu pupilowi podczas spacerów. Aby zminimalizować uciążliwy dźwięk, możliwe jest dokupienie do zawieszki np. silikonowego wygłuszenia. Eleganckie zawieszki w kształcie kości lub psiej łapki to również idealny pomysł na prezent dla przyjaciela, lub pary, która planuje adopcję.

Adresówki plastikowe

Drugim popularnym rodzajem zawieszek z danymi, są modele wykonane z plastiku. Niestety są one o wiele mniej odporne na zarysowania i urazy, przez co znacznie szybciej się łamią i stają nieczytelne. Decydując się na plastikową zawieszkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej grubość i rodzaj tworzywa sztucznego, z którego została wykonana. Decydując się na najtańsze modele, musimy liczyć się z ewentualnością, że identyfikator nie przetrwa ucieczki psa i tym samym utrudni jego odnalezienie. Plastikowe zawieszki są jednak stosunkowo lżejsze i nie wydają podczas spacerów irytującego brzęczenia.

Adresówka Identyfikator dla Psa Kota Łapa METAL

Jakie dane wygrawerować na adresatce dla psa?

Wygrawerowana zawieszka z danymi psiaka to jeden z najskuteczniejszych sposobów dbania o jego bezpieczeństwo. Wiele punktów oferujących usługi grawerowania adresówek pozwala również na personalizację ich wyglądu, dodając np. symbol płci zwierzęcia, łapki, serduszka, a nawet jego podobiznę!

Profesjonalny grawerunek, zwłaszcza wykonany na tak solidnym materiale, jak stal szlachetna, jest o wiele trwalszy i odporniejszy na zabawę w piasku, błocie czy jeziorze niż zwykły nadruk. Decydując się na grawerunek, należy jednak pamiętać o tym, by na identyfikatorze znalazły się wszystkie niezbędne informacje! Ich złe rozmieszczenie lub pominięcie istotnego punktu może wymusić na nas zakup nowej zawieszki.

Na adresówce dla psa powinno znaleźć się:

  • duże i czytelne imię,
  • dwa numery kontaktowe,
  • adres,
  • ew. informacja o tym, czy zwierzę jest zachipowane oraz płeć.

Zadbaj o właściwą ochronę swojego pupila - stylowa, wysokiej jakości zawieszka z danymi nie tylko ułatwi jego znalezienie, ale również znacznie przyspieszy jego powrót do domu! Zdecyduj się na elegancki grawer i już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojego psiaka!

Polecane

pixel