15 inspirujących cytatów do umieszczenia na grawerze

2023-02-01
15 inspirujących cytatów do umieszczenia na grawerze

Chcesz podarować komuś spersonalizowany prezent, np. bransoletkę lub długopis, ale nie wiesz, jaki cytat wybrać, by uderzał w samo sedno? Zastanawiasz się, jakie słowa oddadzą najlepiej to, co czujesz? Mamy dla Ciebie poradnik, w którym zawarliśmy 15 najpiękniejszych cytatów, spośród których na pewno wybierzesz ten idealny.

Dlaczego warto stawiać na personalizowane prezenty?

Personalizowane prezenty są obecnie niezwykle popularne i nic w tym dziwnego. Obdarowanie kogoś przedmiotem, który został wzbogacony o inicjały czy jakiś istotny cytat jest niezwykle urocze i sprawia, że dana rzecz już na zawsze pozostaje jedną z ulubionych. Czasami jednak ciężko zdecydować, jaka sentencja powinna pojawić się na długopisie z grawerem, bransoletce czy kubku.

Zanim więc ostatecznie zdecydujesz, zastanów się, kim jest dla Ciebie osoba, którą obdarowujesz i co chcesz jej przekazać. Może ostatnio nie czuje się najlepiej i potrzebujesz przypomnieć jej, że zawsze jesteś przy niej? A może otwiera nowy biznes i w grę wchodzą raczej cytaty motywacyjne, które będą przypominać jej, że warto? Dokładnie to przemyśl, ponieważ tylko wtedy prezent taki będzie miał głębszy sens.

Długopis Parker Jotter 60 z GRAWEREM na Prezent P

Miłosne cytaty na grawer

Jeśli chodzi o sentencje na grawer, to jednymi z najpopularniejszych są oczywiście te miłosne. Chcesz wyznać swojej drugiej połówce miłość w nietuzinkowy sposób, ale czasami nawet długie zdania nie są w stanie oddać tego, co do niej czujesz? Wybierz biżuterię z grawerem w postaci krótkiego cytatu, którą będzie miała zawsze przy sobie. Czasami mniej znaczy więcej, więc warto być oszczędnym w słowach, ale przekazywać je w niespodziewanej formie.

Ciekawą opcją są np. bransoletki dla par z grawerem. Warto wtedy podzielić sentencję, aby była pełna dopiero po ich złączeniu. Cytaty na bransoletkę dla ukochanej osoby, które możesz wykorzystać to:

1. Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni. (C.R Zafón)
2. Jestem z Tobą wszędzie, jeśli tylko myślisz o mnie. (M. Hłasko)
3. Gdzie jest miłość, tam jest życie. (Mahatma Gandhi)
4. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. (P. Coelho)
5. Miłość to głupota robiona we dwoje. (N. Bonaparte)

Oczywiście pamiętaj, że wcale nie musisz korzystać z cytatów znanych osób czy też sentencji znalezionych w Internecie. Możesz także po prostu wyznać miłość własnymi słowami. Co wygrawerować na bransoletce, aby było prosto, ale w punkt? „Kocham Cię”, „Jesteś dla mnie wszystkim”, „Od teraz My”, „To the moon and back” albo „Wiele dla mnie znaczysz”. Najważniejsze jest, aby słowa płynęły z serca, a to czy będą tworzyły piękne literackie formy czy będą bardzo proste, ma znaczenie drugorzędne.

Bransoletki dla Par z Kryształem 316L z GRAWEREM

Motywacyjne sentencje na grawer

Chcesz zmotywować kogoś do działania? Twój przyjaciel idzie na zagraniczne studia i zależy Ci, aby pokazać mu, że go wspierasz? A może Twoi rodzice rozpoczynają nowy biznes i chcesz dmuchnąć im w skrzydła? Z pewnością przydadzą się wtedy sentencje na grawer o charakterze motywacyjnym. Możesz wykorzystać je np. na kubku lub na długopisie. To elementy, których często się używa, więc zawsze będą przypominać o Twoim wsparciu. Cytaty na długopis lub kubek, dające sporą dawkę motywacji to np.:

6. Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu. (T. Edison)
7. Mądrzy ciągle się uczą, głupcy najczęściej wszystko umieją. (A. Despinoix)
8. Marzenie jest formą planowania. (G. Steinem)
9. Nie cel jest ważny, ale droga do celu. (Konfucjusz)
10. Błędy to droga do prawdy. (F. Dostojewski)

Tutaj także ważne jest, aby dopasować cytat do aspektu życia, w którym chcemy wesprzeć daną osobę, ponieważ inna sentencja trafi w serce początkującego przedsiębiorcy, a inna dotrze do studenta, który zaczyna nowy etap za granicami swojego kraju. Poza tym istotne jest, aby dobrać rodzaj komunikacji do relacji, którą masz z drugą osobą i do tego, jak na co dzień wyglądają Wasze rozmowy.

Czasami wystarczy z pozoru zwykłe „Głowa do góry”, „Wierzę w Ciebie”, „Jesteś wyjątkowy” lub „Poradzisz sobie”. Obdarowując bliską osobę, z pewnością wiesz, jakie komunikaty docierają do niej najlepiej, więc pamiętaj, aby skupić się właśnie na tym.

Srebrny Nieśmiertelnik MINI 925 Pancerka GRAWER

Życiowe cytaty idealne na grawer

Na koniec jeszcze przygotowaliśmy 5 sentencji na grawer, które powiązane są z różnymi aspektami, np. patriotyczne czy o życiu, ale są bardzo chętnie wybierane, m.in. na nieśmiertelnik z grawerem czy na kalendarz.

11. Polaków nie zdobywa się groźbą, ale sercem. (S. Wyszyński)
12. Miej odwagę żyć, umrzeć potrafi każdy. (R. Cody)
13. Nie odnajdziesz spokoju, unikając życia. (V. Woolf)
14. Życie zaczyna się tam, gdzie kończy lęk. (Osho)
15. Trzeba żyć, a nie tylko istnieć. (Plutarch)

Mamy nadzieję, że nasze propozycje cytatów na grawer spełniły Twoje oczekiwania i znalazłeś pośród nich tę idealną opcję. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby słowa płynęły z serca. Piękno składanych zdań to tylko dodatek.

Polecane

pixel